شارژر همراه-پاور بانك- چيست و به كدام نوع آن نياز داريم؟
http://www.i8i.ir/all/modem/router/pb/07.htm

در صفحه هفتم ميخوانيم:

در صورت تمايل به مطالعه اين مطالب لطفا دكمه بزنيد! wireless router-111222

صفحه اصلي i8i >> روتر هاي جيبي 3G - 4G >> باتري هاي ليتيومي و پاوربانك را بهتر بشناسيم
 

pb.i8i.ir

 
  صفحه اصلي مودم دانگل مودم جيبي3G مودم جيبي4G روتر وايفاي گوشي تبلت لوازم رايانه لوازم ديگر پشتيباني خريد اينترنتي ارتباط با ما  
آمار بازديد
ارتباط با ما
ارتباط با سايت
نشان سايت

مودم هاي سيمكارتي  يو اس بي (دانگل)
GSM 3G USB

مودم دانگل هواويE173
مودم دانگل هواويE122
مودم دانگل هواويE176
مودم دانگل هواويE150
مودم دانگل هواويE153
مودم دانگل هواويE160
مودم دانگل هواويE171
مودم دانگل هواويE175
مودم دانگل هواويE180
مودم دانگل هواويE1550
مودم دانگل هواويE1692
مودم دانگل هواويE1750

ارسال پيام كوتاه گروهي بتوسط مودم هاي بالا بدليل دسترسي به پورت كام امكان پذير ميباشد.

روتر هاي جيبي-پاوربانكي و رو ميزي واي فاي دار WiFi Router
  روتر جيبي پاوربانكي روتر روميزي خانگي دانستيهائي درباره باتري پاوربانكي  
  فهرست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16  
 

شارژر همراه (پاور بانك) چيست و به چه نوع آن نياز داريم؟

شارژر همراه-پاور بانك- چيست و به كدام نوع آن نياز داريم؟محققان بيش از 50 سال است تلاش ميكنند راهي پيدا كنند كه بدون سيم و از طريق امواج، انرژي برق را به وسايل برقي كه در بيرون منزل استنفاده ميشود منتقل كنند ولي هنوز به نتيجه نرسيده اند.
و در ارتباط با خودروها؛ راه حل پيشنهادي كشيدن يك جاده مخصوص و شارژ باتري هاي داخل خودرو در فواصل معين از طريق ترانسفورمر هاي زير جاده اي و استفاده از جريان القايي ايجاد شده توسط عبور خودرو از مقابل آن، در حال حاضر بي شباهت به داستان هاي خيالي نيست.
راه حل استفاده از انرژي خورشيدي نيز براي اين منظور چندان كاربردي نبوده چراكه نيازمند يك صفحه شارژر همراه-پاور بانك- چيست و به كدام نوع آن نياز داريم؟نسبتا بزرگ و شكننده و در معرض تابش نور قرار گرفتن آن و زمان نسبتا طولاني شارژ باتري ميباشد.

البته انتقال انرژي الكتريكي از طريق امواج، براي لوازمي مثل خودروها ميتواند داراي اهميت حياتي باشد چراكه اگر بخواهيم انرژي لازم الكتريكي كه بجاي سوخت فسيلي بكار ميرود را توسط باتري هاي قابل شارژ تامين كنيم براي مسافت كوتاه در حد 50 كيلومتر يك خودروي كمتر از يك تني حداقل نياز به پنجاه هزار وات انرژي الكتريكي خواهيم داشت كه قطعا يك باتري هاي فعلي نميتواند پاسخگو آن باشد...

شارژر همراه-پاور بانك- چيست و به كدام نوع آن نياز داريم؟در حاليكه لوازم الكترونيك بخصوص گروه "همراه"، با پيشرفت هايي كه در زمينه قطعات و طراحي هايش انجام ميگيرد، دايما انرژي كمتري را طلب ميكنند، بطوريكه تحقق ايده انتقال انرژي از طريق بي سيم (واي فاي) چندان حياتي نخواهد بود؛ اگر بتوانيم يك باتري كم وزن و حجم و ارزان قيمت را جايگزين پريز برق كرده و آن وسيله را در جيب و بهمراه خود داشته باشيم!
در نتيجه باتري هاي قابل شارژ ليتيمي در حال حاضر ايدال ترين و ارزانترين راه براي انتقال انرژي الكتريكي در بيرون منزل بشمار آمده و باعث شده تا استفاده از لوازم همراه براي عموم مردم توجيه اقتصادي پيدا كند.

اگر چه در ابتدا براي كاربران لوازم همراه، بهمراه داشتن دستگاهي كه  عمرا خانه نشين بود خيلي هيجان انگيز بود ولي بتدريج هيجان، جاي خود را به نگراني سپرد چراكه ظرفيت باتري محدود، و نياز كاربر آن نامحدود بود.
از طرفي باتري قابل شارژ بااينكه هزينه انرژي وسايل همراه را بحدي ناچيز رسانيد، اما اشكالي كه دارد اين است كه نميشود باتري خالي شده را وسط خيابان پر كرد، بهمين خاطر ميبايست در جستجوي راهي بود كه همانجا آنرا به يك شارژر همراه وصل كرد تا از نو پر شود (تكرار مجدد ايده انتقال انرژي بي سيم).

دستگاه هاي الكترونيكي همراه، بسته به مقدار كاري كه از آنها گرفته ميشود نيازمند تامين مجدد انرژي ميباشند. گرچه لوازمي مانند يك گوشي، طوري طراحي ميشوند كه بتواند توسط باتري داخليش حداقل از يك صبح تا شب نياز معمولي و شارژر همراه-پاور بانك- چيست و به كدام نوع آن نياز داريم؟متعارف يك كاربري نسبتا متوسط در بيرون منزل را جوابگو باشد و نياز به شارژر همراه نداشته باشند. اما باتري دستگاه هاي ديگر مثل تبلت و يا بلوتوث اينگونه نيستند و حداكثر فقط دو الي سه ساعت جوابگوي كاربرانشان هستند.

ولي تفاوتي در اين دو نوع وسيله وجود دارد؛ و آن اينكه اگر بلوتوث و يا تبلتتان در بيرون منزل از كار بيفتد شما چندان دچار آشفتگي نخواهيد شد. اما در مورد گوشي اينطور نيست چراكه حتي اگر در يك پارك، قرار كوچكي داشته باشيد و ناگهان گوشي تان بدون باتري بماند، قطعا تمركز ذهنتان را قبل از قرارتان از دست خواهيد داد!
و بهمين دليل وسيله اي بعنوان شارژر همراه ساخته شد تا بتواند اين نياز را تا حد ممكن پاسخ دهد. زيرا وجود يك شارژر همراه در اين وضعيت، بمعناي واقعي يك فرشته نجات براي شما خواهد بود.

شارژر همراه انتخابي ما بهتر است داراي چه تواني (آمپر ساعت) باشد؟

شارژرهاي همراه، با ظرفيت داخلي آنهاست كه مورد انتخاب كاربران قرار ميگيرد. چنانكه لوازم همراه شما صرفا يك گوشي است و از آن استفاده ارتباطي در حد دو الي 4 ساعت مكالمه و ارسال چند پيامك در روز داريد، از آنجا كه اين حد از فعاليت چيزي در حدود يك الي دو آمپر از گوشي شما انرژي خواهد گرفت و باتري هاي داخل اكثر گوشي ها نيز حول و حوش دو آمپر است. و بنابراين شرط احتياط آنست كه يك پاوربانك در حد دو آمپر كه سبك وزن و نسبتا ارزان تر خواهد بود را در گوشه اي از جيب و يا كيفتان قرار دهيد.
اما اگر از گوشي براي اينترنت و بازي و فيلم استفاده ميكنيد، ظرفيت 4 آمپر بعنوان يك پشتيبان، ظرفيتي مناسب بوده و حال آنكه مسافر هستيد و هم از گوشي و احيانا از تبلت نيز ميخواهيد استفاده مناسب حال خود در طول سفر داشته باشيد، مطمئنا يك پاوربانك هشت الي ده آمپري در چمدانتان، همسفري خوب و فرشته اي مهربان برايتان خواهد بود. 

شارژر همراه-پاور بانك- چيست و به كدام نوع آن نياز داريم؟لازم است به اين نكته مهم  توجه داشته باشيدنيازي نيست كه براي گوشي تان يك شارژر همراه نيم كيلويي 20 آمپري را دايما با خود حمل كنيد. يك باتري همراه در حد دو آمپر - پنجاه گرمي براي جنين مواقع بحراني به اندازه كافي كفايت ميكند.

 

باتري همراه (پاور بانك) خوب را چگونه تشخيص داده و سپس خريداري كنيم؟

شارژر همراه-پاور بانك- چيست و به كدام نوع آن نياز داريم؟حال كه به نيازتان در ارتباط با تهيه يك پاوربانك مناسب و بهمراه داشتن آن پي برديد و ظرفيت (آمپر ساعت) لازم را نيز تشخيص داده ايد، مشكل ترين مرحله را پيش رو داريد و آن خريد يك نوع مطمئن از پاوربانكي است كه علاوه بر ظاهر شيك و مطابق سليقه تان، اما كاملا استاندارد و بادوام نيز باشد. چراكه اين كالا قرار است اگر درست از آن استفاده و نگهداري شود، شايد بيش از ده سال برايتان بخوبي كاركند.

كيفيت خوب و استاندارد پاوربانك را چگونه ميتوان تشخيص داد؟
شما اگر توانستيد از روي ظاهر آراسته فردي در يك مهماني مجلل، باطن او را تشخيص دهيد قطعا به اين سوال براحتي پاسخ درستي خواهيد داد و ميتوانيد با اطمينان يك باتري پاوربانكي خوب را بي توجه به قيمت و مكان فروش و فروشنده آن، از نوع بد تشخيص دهيد.
ولي در عمل پاسخ درست به اين سوال براي افراد حتي متخصص كاريست واقعا دشوار و ناشدنيست. چراكه يك باتري همراه داراي مشخصه هايي است كه فقط در آزمايشگاه قابل اثبات است و ظاهر آن به هيچ عنوان نشاني از باطن ندارد.

شارژر همراه-پاور بانك- چيست و به كدام نوع آن نياز داريم؟

فقط در آزمايشگاه است كه با تجزيه و تحليل كردن كامل يك باتري پاوربانكي ميتوان به اصالت و استاندار هاي واقعي ساخت آن پي برد. آزمايش مشخصه هاي فيزيكي الكترونيكي و شيميايي يك باتري پاوربانكي (و كلا باتري ها) فقط در حيطه تخصص كارشناسان فني و مجرب ميباشد، نه در حد و حدود تبليغات فروشندگان آن!

لازم است به اين نكته مهم  توجه داشته باشيديكي از واردكننده هاي محترم در سايت خود نوشته شده بودند كه باتري پاوربانكي را كه مثلا روي آن نوشته ده يا 20 آمپر از بازار تهيه و در آزمايشگاه كالبد شكافي كرديم، داخلش براده آهن و شن و ماسه مشاهده شد به اضافه چند عدد سلول باتري دو آمپري فرسوده و مدار غير استانداردي كه كاربرد آن صرفا جهت تست دادن به مشتري باشد نه بيشتر.
و نيز ممكن است در مترو بازار! باتري فروش هايي را ديده باشيد كه يك پاور بانك دو آمپري را زير قيمت باتري قابل شارژ معمولي 1.5 آمپري ميفروشند!
لازم است به اين نكته مهم  توجه داشته باشيداما حداقل ميتوان گفت بهترين راه تشخيص يك باتري همراه پاوربانكي استاندار و خوب، همين قيمت بالا و فروشگاه و عرضه كننده معتبر آن ميباشد.

حال جهت پاسخ روشن تر به سوال فوق، ميتوانيم به 7 شاخصه مهم در ارتباط با تشخيص هويت و كيفيت شارژ هاي همراه خوب اشاره كنيم:

 
صفحه ششم صفحه هفتم صفحه هشتم 
فهرست مطالب دانستنيها در باره باتري هاي پاوربانك

به اشتراك گذاري عنوان و نشاني مطلب فوق در سايت هاي اجتماعي

friendfeed cloob delicious digg twitter-تئوتر

ياهو-yahoo

google plus-گوگل پلاس گوگل بوت مارك-google bookmarks گوگل باز-google buzz بالاترين-balatarin Technorati linkedin-لينكدين whatsapp-واتس آپ facebook-فيس بوك telegram-تلگرام
بر پا شده سال 89 - بروز شده در بهار 96
Free web page counter