روش نصب مودم آكروز Across 3g modem بر روي كامپيوتر و لپ تاپ و تبلت-مودم اندرويد ساپورت-Across-Android Support-مودم همراه براي تبلت-اينترنت همراه براي تبلت-مودم سيار-مودم يو اس كارت-مودم3g-تري جي مودم-Across 3g modem-usb cart-Across gsm modem-امريكائي اصل كوالكام- wireless router

چگونگي روش نصب مودم آكروز Across بر روي كامپيوتر

 

شيوه نصب مودم بر روي رايانه

نصب خودكاربر روي رايانه و تبلت:

چگونگي روش نصب مودم آكروز Across 3g modem بر روي كامپيوترمودم آكروز Across يك در پوش كامل كشويي دارد كه براحتي باز ميشود و سيمكارت را داخل جايگاه آن گذاشته و سپس در پوش را سرجايش ميگذاريد.

داخل مودم آكروز Across تمامي داريورهاي سيستم عامل هاي موجود قرار گرفته و بمحض اتصال به پايانه يو اس بي، مودم بطور خودكار نصب ميشود.
بعد از نصب مودم سيمكارت داخلي را شناسايي كرده و براحتي به اينترنت متصل ميشود.

اين مودم از سري مودم هايي است كه خيلي سريع بر روي رايانه هاي قديم و جديد و سيستم عامل هاي مختلف 32 و 64 بيتي نصب و اجرا ميشود و در پروسه نصب حتي موانعي مانند فايروال و ضد ويروس ها را از كار مي اندازد و در ضمن شبكه هاي موجود را شناسايي كرده و پيكر بندي لازم را به انجام ميرساند و مستقيما بعد از نصب چند دقيقه اي ميتوانيد بسهولت به اينترنت وصل شويد و و جهت پيكر بندي فقط كافيست  APN سيمكارت خود را درج نماييد.

مع الوصف شما ممكن است در روند نصب مودم با مشكلاتي مواجه شويد كه در اينجا ما به مسائل و مواردي اشاره كرده ايم كه كلا نه در ارتباط با اين مودم بلكه در مورد مودم هاي سيمكارتي نيز ميتواند صدق كند. بنابراين چنانكه در نصب مودم دچار مشكل شديد مطالعه اين بخش ميتواند برايتان مفيد واقع شود.


توجه: مطالب اين صفحه كمابيش در مورد مودمهاي مختلف صدق ميكند.

نصب كامل سخت افزار و نرم افزار مودم Across International در رايانهدر مدار داخلي مودم همراه، يك حافظه قرار داده شده كه كار سي دي نصب را انجام ميدهـــد بطوريكه وقتي مودم همراه به يو اس بي وصل ميشود وسيله جديد توسط رايانه شناسايي شده و چنانكه نصب نشده باشد مراحل نصب بطور خودكار پيگيري ميشود. و در انتها بهتر است يك بار رايانه را خاموش روشن نماييد و اگر فرضا اين شناسايي انجام نشد (چراكه ممكن است سيستم اتوران، در سيستم عامل رايانه تان از كار افتاده باشد) ميتوانيد به ماي كامپيوتر رفته و مودم همراه را كه با نماد يك درايور مثل سي دي رام است را دكمه زده و مراحل نصب را شروع كنيد.
براي اطمينان از نصب سخت افزار جديد (مودم همراه)، ميتوانيد به بخش ديوايس منيجر رفته و روي نماد مودم همراه دكمه زده و در شاخه انشعابي Basecom HS-USB Modem 9000 را مشاهده نماييد وگرنه مودم همراه نصب نشده و مشكل از رايانـه و يا رابط يو اس بي شما ميتواند باشد.

علامت نصب نشدن مودم كدام است؟
مودم همراهي كه سخت افزار آن نصب نشده و نرم افزارش نصب شده باشد علامتش اينست كه كنترل پانل(فريم وير و يا صفحه نمايش) دارد ولي گزينه اتصال به اينترنت و يا برخي ديگر از گزينه هاي سخت افزاري آن غير فعال (كم رنگ) است و نيز علامت آنتن آن بدون انتشاراست كه بمعناي عدم آنتن دهي ميباشد. و نيز اغلب ذكر ميشود كه وسيله (ديوايس) و يا گاهي سرويس موجود نيست يا سيمكارت آماده نيست. در چنين وضعيتي هرگز نميتوان به اينترنت وصل شد.

در شكل زير كه در مورد مودم آكروز است هم علامت انتشار وجود دارد و هم نام اپراتور فعال و هم نوع اپراتور كه EDGE ميباشد كه در ذيل كنترل پانل مشاهده ميشود:

نصب كامل سخت افزار و نرم افزار مودم Across International در رايانه

اما اگر سخت افزار مودم همراه نصب شود ولي نرم افزار آن نصب نشود علامت آن اينست كه كنترل پانل ندارد ولي با اتصال دستي (همانند آنچه كه براي فكس مودم ميسازيم) ميتوان به اينترنت وصل شد.

توضيح راجع به ديوايس منيجرDevice Manager:
براي ورود به بخش ديوايس منيجر ابتدا به ماي كام رفته و روي آن راست كليد كرده و گزينه مشخصات (پروپرتي) را زده و پنجره اي باز ميشود كه داراي چندين صفحه است صفحه سخت افزار (هارد وير) را زده و در اين صفحه دكمه ديوايس منجر را مشاهده خواهيد كرد.

My Computer-Properties-Hardware-Device Manager-Modems

پس از زدن اين دكمه كليه سخت افزارهاي رايانه تان بنمايش در ميايد كه اگر روي هركدام دكمه بزنيد مشخصات آن سخت افزار معرفي ميشود و اگر چند نوع از آن سخت افزار در رايانه موجود باشد مثل مودم با علامت + از هم جدا ميشوند.

نصب دستي مودم همراه
اغلب اتفاق مي افتد كه مودم همراه بطور خودكار نصب نميشود و نه در اين مودم، بلكه در بسياري مودم هاي ديگر ممكن است چنين شود و اين اتفاق بيشتر مربوط به ناسازگاري مودم همراه با رايانه شما ميباشد بنابراين شما ناچار هستيد تا مودم را بطور دستي نصب كنيد. كه البته ممكن است در بعضي موارد كار چندان ساده اي نباشد.

اگر مودم همراه را به رابط يو اس بي وصل كرده و سپس رايانه را روشن كنيد معمولا هنگام بالا آمدن سيستم عامل پيامي از گوشه سمت راست پايين دسكتاپ ظاهر ميشود كه " يك سخت افزار جديد پيدا شده " روي آن دكمه زده و نصب را ميپذيريم اما براي نصب مودم همراه ، دكمه راديويي انتخاب مسير توسط خودتان را ميزنيد و به پوشه ماي كام رفته و وارد پوشه مودم همراه كه بعنوان يك سي دي نشان داده شده رفته و دكمه ميزنيد تا سيستم عامل فايل نصبي مودم همراه را پيدا كرده و عمليات نصب انجام بگيرد.

نصب كامل سخت افزار و نرم افزار مودم Across International در رايانه

توجه:
نكته مهم ديگر اينكه گاهي كلا نصب نرم افزار مودم همراه همان ابتدا بطور خودكار انجام ميگيرد اما سخت افزار نصب نميشود و بايد آنرا بطور دستي انجام داد و در اينجا خواهيد ديد كه مسيري را كه براي نصب مودم همراه ميدهيد نه در ماي كام بلكه در پوشه پروگرام فايل و در پوشه مودم نصب شده ميباشد! پس در اين حالت حتما موضوع را بررسي نماييد و مسير درست را به سيستم عاملتان بدهيد.

نصب كامل سخت افزار و نرم افزار مودم Across International در رايانه

چنانكه در عكس فوق مي بينيد براي نصب دستي سخت افزار مودم همراه هاوويي 173 مسير مشخصي در پروگرام فايل داده شده تا نصب مودم كامل شود!

www.pp.i8i.ir
پرسش و پاسخ

در مورد تبلت ها نيز ميبايست با انجام يك پيكر بندي اي پي ان مربوطه را ساخته و توسط آن به اينترنت وصل شويد..

بالاي صفحه

Free counter and web stats

توجه:
تبلتهايي كه داراي قابليت سيمكارت داخلي نيستند ميبايست براي استفاده از اينترنت همراه از مودم هاي بيروني استفاده كرد.البته در تبلت ها از آنجا كه داراي حافظه تعبيه شده نسبتا ناچيزي ميباشد امكان قرار دادن درايور همه انواع مودم ها نيست و تعداد معدودي از مودم هاي سيمكارتي در آن تعريف شده كه بيشتر آنها را مودم هواوي تشكيل ميدهد. 

براي نصب مودم هاي تعريف شده هواوي بر روي تبلت ها چندان دچار زحمت نخواهيد شد چراكه تبلت وسيله وصل شده را بطور خودكار شناسائي شده و پيكربندي لازمه انجام گرفته و چنانكه بسته اينترنتي سيمكارت مربوطه فعال شده باشد بسهولت به اينترنت وصل خواهيد شد.
ولي در مودم هاي معرفي نشده ميبايست مودم را به تبلت شناسانيده و اينكار با ايجاد يك نيو اي پي ان انجام ميگيرد. ولي ممكن است در بعضي تبلت ها مثل ايسوس اينكار با موفقيت انجام نگيرد و يا حتي ممكن است كه ناچار شويد فريم وير آنرا بروز نماييد.

در بخش نصب مودم سيمكارتي روي تبلت و پرسش و پاسخ به بسياري از سوالات و ابهامات شما كاربران عزيز در ارتباط با مودمهاي سيمكارتي تبلت ها و انتخاب يك تبلت مناسب براي شما، پاسخ داده شده است. مطالعه اين بخش را بشما توصيه ميكنيم.

Free web page counter