توصيف كامل مودم هواوي تبلت خور اندرويد ساپورت Huawei E173-Android Support-مودم اندرويد ساپورت-Huawei E173-Android Support-مودم همراه براي تبلت-اينترنت همراه براي تبلت-مودم سيار-مودم يو اس كارت-مودم3g-تري جي مودم-3g modem-usb cart-gsm modem-امريكائي اصل كوالكام- wireless router

توصيف كامل مودم هواوي Huawei E173-Qualcomm  3G-USB Adapter-Android Support

Huawei E173

توصيف سريع مودم توصيف كامل مودم شيوه نصب مودم بر روي رايانه  مودم هاي هواوي مناسب تبلت

 

توصيف كامل مودم

توصيف كامل مودم هواوي تبلت خور اندرويد ساپورت Huawei E173-Android Supportمودم هواوي Huawei E173 از بهترين محصولات هوواي بشمار ميايد و كمتر مودمي از محصولات هواوي همچون Huawei E173 بكرات بروز شده است و بسياري از اپراتور هاي مشهور كشورهاي مختلف آنرا سفارش داده اند.
جالب است بدانيد مودم Huawei E173 در عين حال داراي 4 مدل مختلف ميباشد كه هركدام نيز داراي مشخصه هاي سخت افزاري مخصوص بخود ميباشد (E173u-1\E173u-2\E173s-1\E173s-2) و اين موضوع باعث سردرگمي بسياري از خريداران اين مودم شده چراكه با اختلاف قيمت حتي ده دلار بمعرض فروش قرار داده شده است و اين علاوه بر اختلاف قيمتي است كه خريداران اين مودم با نسخه هاي قبلي آن مواجه ميباشند. بنابراين خريداران اين مدل از مودم بايستي بدقت مواظب اين نكته باشند كه اولا نسخه جديد از مدل Huawei E173 را خريداري كرده و ثانيا داراي تمامي امكانات درج شده در سايت باشد.
نكته تاسف آور ديگر اينكه ممكن است بعضي از اپراتورها مودم را بدون امكانات كامل سخت افزاري سفارش داده باشند و شما نتوانيد از تمامي امكانات مندرج در اين سايت استفاده كنيد ( حتي بعضي آنرا با پشتيباني حافظه جانبي 4 گيگ سفارش داده اند!) بنابر اين حتما آنرا بشرط خريداري نماييد!

بهرحال آنچه كه قابل ذكر است مودم Huawei E173 تمامي امكانات سخت افزار و نرم افزاري ممكنه را درون خود جاي داده و ميتوان عنوان "عالي ترين محصول مودم سيمكارتي يو اس بي خور هواوي" را به آن اطلاق نمود.

در ذيل به توصيف تك تك توانمندي هاي مودم هواوي Huawei E173 ميپردازيم:

اتصال به اينترنت با پروتكل Internet Connection HSUPA:
مودم هاي سيمكارتي كه از نسل سوم اپراتور همراه پشتيباني ميكنند و با عنوان 3G معروف هستند دو نوع ميباشند HSUPA و نوع HSDPA  . و نوع اول درواقع از سرعت بالاتري از اين اپراتور پشتيباني ميكند يعني تا حداكثر 7.2 مگا بيت برثانيه دريافت و 5.6 مگا بيت برثانيه ارسال داده ها.
در ضمن توجه داشته باشيد كه مدل هاي اس يك و اس دو سرعت آپلودشان حدود 2 مگا بيت است.
البته بايد درنظر داشته باشيد كه اين سرعت ها را اپراتور تحت شرايط و ضوابط خاصي بمشتريان عرضه ميكند و كلا براي دانشجويان و اساتيد تا زمان نگارش اين مطلب حداكثر يك مگا بيت بر ثانيه ميباشد.

البته مودم با اپراتور دوم نيز كار ميكند كه با پروتكل هاي EDGE/GPRS همسازي داشته ولي سرعت آن حداكثر 236 كيلو بيت بر ثانيه ميباشد.

توصيف كامل مودم هواوي تبلت خور اندرويد ساپورت Huawei E173-Android Support

امكان ارسال و دريافت پيام كوتاه Support SMS :
توصيف كامل مودم هواوي تبلت خور اندرويد ساپورت Huawei E173-Android Supportمودم هاي سيمكارتي معمولا پيام كوتاه را نيز انتقال ميدهند و اما نكات مثبتي كه اين مودم ها در مقايسه با گوشي ها دارند چند نكته مهم ميباشد:
اول اينكه امكان درج مطلب با صفحه كليد رايانه بسيار راحتر و سريعتر ميباشد.
دوم اينكه امكان ارسال گروهي و انبوه هم ميباشد و البته اين بشرطي است كه شما در دستورات AT آن آشنايي داشته باشيد.
سوم اينكه امكان انتقال پيام ها بطور خودكار بر روي ديسك سخت رايانه بوده و هيچ نگراني بابت پر شدن حافظه و يا پاك شدن آن نخواهيد داشت.
چهارم اينكه مديريت هاي خوبي در بعضي از مودم ها براي انتقال پيام كوتاه ميباشد. كه در صورت آشنايي با آن بسياري از مشكلاتتان ممكن است رفع شود.
اما نكته حايز اهميت در اين مودم در ارتباط با پيام كوتاه موارد ذيل است:
اول اينكه رشته حروفي اكه اين مودم براي انتقال ميپذيرد واقعا زياد است يعني 2048 (دو كيلو بايت) و اين براي بعضي از كاربران واقعا جنبه حياتي دارد چراكه در غير اينصورت بعضي از پيام هاي طولاني اگر قطع شود سيستمي را كه طراحي كرده اند ناكارامد ميسازد.
دوم اينكه يوني كد 8 را بخوبي ميپذيرد و با حروف كاملا فارسي هيچ مشكلي ندارد.
سوم اينكه فرامين  آن بسيار دم دستي و منعطف بوده و ميتوان مديرت هاي بسيار خوبي در ارتباط با ارسال گروهي داشت.
و چهارم اينكه قادر خواهيد بود تا انتخاب كنيد پيام ها روي ديسك سخت منتقل و ذخيره شود يا روي سيم، و نيز برخي ديگر از مديريت ها.

امكان ذخيره سازي اطلاعات تا 32 گيگا بايت توسط ميكرو اس ديSupport 32GB Micro SD:
اساسا اين مودم از همان نسخه اولي كه روانه بازار شد داراي اين شاخصه ممتاز بود "پذيرش 32 گيگ حافظه داخلي" و اين ويژگي هنوز هم در اين مودم وجود دارد اگرچه برخي از اپراتورها مودم Huawei E173 را تا 8 گيگ سفارش ميدهند.
ذكر اين نكته بد نيست كه اغلب مشاهده شده كه ظرفيت حافظه جانبي زمانيكه بالا ميرود گاهي گير كرده و باز نميشود. و كلا بدليل گراني حافظه 32 گيگي كمتر كاربري از ميزان حداكثر حافظه استفاده ميكند.

امكان مكالمه تلفني در حين اتصال به اينترنت Support Voice Call:
اگر چه اكثر كاربران از اين امكان بطور فعال و هميشگي استفاده نميكنند و سيمكارت مربوط به اينترنتشان يك سيمكارت جداگانه است اما همين كاربران مودم را بدون اين امكان اصلا قبول ندارند!!
بهرحال با امكان مكالمه تلفني در حين اتصال به اينترنت، تماس هايتان از دست نخواهد رفت و با داشتن گوشي و ميكروفن خواهيد توانست توسط سيمكارتتان تلفن زده و يا به تلفن پاسخ دهيد و البته ميتوانيد مكالمه تان را نيز توسط رايانه ضبط كنيد و داشته باشيد.
اين امكان را اصطلاحا امكان Voice هم ميگويند.

امكان شماره گيري هاي كد دار Support USSD:
اين امكان كه به شارژ سيمكارت معروف شده است شما را قادر ميكند تا بدون بيرون آوردن مودم از يو اس بي و سپس انتقال سيمكارت بداخل گوشي از ميزان اعتبار سيمكارت و يا بسته اينترنتي تان مطلع شويد و يا سيمكارت را شارژ كرده و بسته اينترنتي تان را معتبر نماييد.
البته با دستورات AT مربوطه كارهاي بسيار ديگري نيز خواهيد توانست انجام دهيد.

امكان ارسال و دريافت پيام كوتاه صوت و تصوير Support MMS:
اين امكان يك امكان ويژه بر روي مودم - ميباشد كه فعلا معدود مودم هايي وجود دارد كه از اين امكان استفاده بهره مندند.
با چنين امكاني قادر خواهيد بود كه پيام كوتاه خود را به موسيقي و يا صدايتان و نيز عكس و يا سند مربوطه تان ضميمه نماييد و بسيار كارامد خواهد بود.

شما ميتوانيد صدا را مديريت نموده و بميزان مشخصي از حجم و يا زمان آنرا ارسال نماييد. ولي تصاوير را با فتو شاپ بهتر است بحجم كمتر تبديل كرده تا با هزينه كمتري ارسال شود.

امكان مكالمه صوتي تصويري (Support Video Call):
اين امكان بطور ويژه بر روي معدود مودم هاي هواوي نصب گرديده است و در صورتي كه رايانه شما داراي دوربين اينترنتي (وب كام) باشد و داراي سيمكارت تلفني (نه ديتا) از رايتل باشيد و طرف مقابل شما نيز گوشي مجهز به 3g و دوربين جلو داشته و يا همين مودم بروي رايانه اش داشته باشد خواهيد توانست بطور سخت افزاري با يكديگر مكالمه صوت و تصوير داشته باشيد.
توجه بفرماييد كه اين نوع ارتباط سخت افزاري بوده و مستلزم تعرفه مكالمه صوت و تصويري رايتل ميباشد و با گفتگوي صوت تصويري اينترنتي از طريق ياهو و يا اسكايپ متفاوت ميباشئد.

امكان اشتراك نمودن رايانه با وايمكس Waimax WiFi:
اين نيز يك امكان كاملا ويژه بر روي اين مودم ميباشد. توضيح اينكه بعضي رايانه ها داراي كارت شبكه واي فاي نبوده و براي اتصال به مودمي كه انتشار اينترنت بطور بي سيم (واي فاي) انجام ميدهد نيازمند به داشتن يك گيرنده واي فاي ميباشد كه قيمتي در حدود 50 هزار تومان ميباشد.
و مثلا چنانكه به يك رايانه مودم وايمكس وصل باشد و شما اين مودم را به يكي ديگر از رايانه ها متصل نماييد توسط اين مودم قادر خواهيد بود كه با وايمكس آن رايانه مشترك شده و به اينترنت وصل شويد!

نكته مهم در مورد قيمت مودم:

مودم هاويي E173 تا كنون بارها از نظر سخت افزاري ارتقاء يافته است بطوريكه شما ممكن است مدل قديمي آنرا در بازار حتي با قيمت 80 هزار تومان نيز تهيه بفرمائيد ولي تنها مودم موجود در سايت ما است كه داراي آخرين مدل و فن آوري هاي كوالكام با مشخصه هاي ذكر شده ميباشد، بنابراين اختلاف قيمت از همينجا ناشي ميشود.

يك تفاوت ديگر...
ضمن اينكه اين
مودم در آخرين نسخه داراي درايور هاي اندرويد و ويندوز هشت بوده و حتي در بسياري از تبلت ها بخوبي شناسايي شده و نيازي به ساختن نيو اي پي ان نخواهيد داشت.

امكان استفاده مستقيم از vpn:
كاربران اينترنتي قادر خواهند بود كه مستقيما و بدون پيكر بندي وي پي ان بر روي رايانه توسط مودم رمز گذاري كرده و به اينترنت متصل شود و اين شيوه قاعدتا سرعت اتصال به اينترنت را بطور قابل مملوسي بالا خواهد برد.

داراي گيره آنتن خارجي Support External Antenna:
يكي از دغدغه هاي معمول كاربران مودم هاي سيمكارتي مربوط ميشود به عدم آنتن دهي اپرلاتورشان كه باعث ميشود آنها را از دسترسي به اينترنت محروم ساخته و يا با مشكلات مواجه سازد. و بهمين دليل راههاي ابتكاري براي بالا بردن آنتن دهي بكار ميبرند.
البته حل قاطعانه اين مشكل فقط توسط خود اپراتورها امكان پذير ميباشد ولي اگرچه مودم ها در مقام مقايسه با يكديگر داراي آنتن گيري نسبتا متفاوتي ميباشند اما مودم هواوي بيشترين آنتن گيري را از خود نشان داده است.
مع الوصف در اين مودم يك گيره خارجي براي اتصال به آنتن خارجي هم در نظر گرفته شده كه اگر چه معجزه نخواهد كرد اما اگر آنتن مخصوص كه پهن بوده و قيمتي در حدود 20 هزار تومان دارد را به آن متصل نماييد از آنتن گيري بيشتري برخوردار خواهيد بود.
و نيز توجه داشته باشيد كه مدل هاي اس يك و اس دو داراي آنتن خارجي ميباشد.

داراي درايور تمامي نسخ ويندور لينوكس و مكينتاش و اندرويد Android Support and other OS :
تا چندي پيش دغدغه بيشتر كاربران بر اين بود كه آيا اين مودم سيمكارتي فلان سيستم عامل رايانه را پشتيباني ميكند يا نه و در نهايت يا مودم را عوض ميكردند و يا سيستم عامل رايانه را بنحوي تغيير داده و يا سازگار ميكردند.
اما با ورود تبلت هاي اندرويدي به بازار و همه گير شدن آنها، معضل مهم براي كاربران اين ميباشد كه چگونه با چنين سيستم عامل ابتدايي بتوانند توسط يك مودم خارجي سيمكارتي به اينترنت متصل شوند.
داخل اينگونه تبلت ها دريوار مودم هواوي قرار داده شده و شما بسهولت ميتوانيد مودم را بتلتتان شناسانيده و به اينترنت متصل شويد.

داراي شماره سريال بر روي سخت افزار و نرم افزارIMEI-S/N:
توصيف كامل مودم هواوي تبلت خور اندرويد ساپورت Huawei E173-Android Supportيكي از مهمترين نكاتي كه يك خريدار مودم خوب بايستي به آن توجه داشته باشد درج شماره سري توليد مودم بروي سخت افزار آن ميباشد و نيز هنگام نصب مودم بر روي رايانه آن شماره سري را در مكان خاص نيز مشاهده كند تا به اصلي بودن مودم پي ببرد.
توجه داشته باشيد كه مودم هايي كه داراي شماره سريال نرم افزار -سخت افزاري نيستند تحت ليسانس توليد نشده اند و معتبر نيستند.

نكته مهم ديگري كه خريداران مودم هواوي بايد در نظر بگيرند اينست كه اپراتور هاي زيادي هستند از نقاط مختلف دنيا كه به شركت معتبر هواوي سفارش مودم ميدهند و اينها در سفارشاتي كه اغلب با تعداد بالا مثلا ده هزارتايي انجام ميگيرد درخواست ميكنند كه نام اپراتور خودشان را روي مودم حك كنند ولي پشت مودم شما ميتوانيد مدل مودم  و شركت سازنده آن يعني هواوي را ببينيد كه بسيار ريز چاپ شده و شماره سريال مودم را نيز همان پشت مودم درج شده است.
مودم هواوي تحت ليسانس شركت هواوي توليد شده و قطعات سخت افزار آن از بهترين قطعات كارخانه كوالكام امريكا تهيه شده است و داراي شماره سريال نرم و سخت افزاري ميباشد.

يك سال ضمانت تعويض:
مودم هواوي  داراي يك سال ضمانت تعويض ميباشد و البته بشرطي كه صدمات فيزيكي  به آن وارد نشده باشد و يا رطوبت و غبار بدرون مودم رخنه نكرده باشد و آثار هيچ نوع شوك الكتريكي در مدار داخلي توسط كارشناس مربوطه مشاهده نشود.
اين مودم از قطعات عالي و درجه يك توليد شده و چنانكه از آن مراقبت بعمل آوريد مطمئنا تا بيش از 50 سال خواهيد توانست از آن استفاده نماييد!

ديگر خصوصيات مودم

داراي نمايشگر LED:
با اين نمايشگر كه در وضعيت هاي مختلف داراي رنگ هاي مختلف شده و نوع چشمك زدن هايش ميتوانيد متوجه وضعيت كاري آن بشويد و اين نمايشگر مبين عملكرد سخت افزاري مودم ميباشد.

داراي دفترچه تلفن:
همانند همه مودم هاي ديگر داراي دفترچه تلفن بوده و شما ميتوانيد مديريت خوبي را بر روي شماره تلفن هايتان داشته باشيد و در صورت دلخواه هركدام را با ذكر مشخصات روي هارد يا سيم ذخيره نماييد.

مديريت پين كد سيم كارت:
براي غير فعال كردن و يا تغيير دادن پين كد سيم كارت ممكن است توسط گوشي دچار مشكلاتي شويد ولي براحتي ميتوانيد اين عمل را توسط مودم انجام دهيد.

گزارش وضعيت ارسال و دريافت داده ها و مديريت آن:
همانند بسياري از مودم ها داراي نمودارهاي تصويري از وضعيت ارسال و دريافت داده ميباشد سرعت زمان و پيك هاي آن و نيز مديريت هاي زماني ميتواند برايتان مفيد باشد.

وزن  و ابعاد و حرارت هاي مجاز مودم :
وزن در حدود: 30 گرم ميباشد.
ابعاد آن: طول 85 ميلي متر * عرض 27 ميلي متر * ضخامت 12ميلي متر است.
لبه حرارتي محيط كار براي فعاليت: دماي 20- الي 55+ درجه سانتي گراد ميباشد.

نصب خودكاربر روي رايانه و تبلت:
داخل مودم تمامي داريورهاي سيستم عامل هاي موجود قرار گرفته و بمحض اتصال به پايانه يو اس بي، مودم بطور خودكار نصب ميشود.
و نيز سيمكارت را شناسايي كرده و پيكر بندي نموده و چنانكه بسته اينترنتي تان فعال باشد بسادگي به اينترنت متصل خواهيد شد.

درپوش مودم:
بر خلاف نوع يو يك و يو دو مودم مدل اس يك و اس دو بخاطر گيره آنتن خارجي آن، درپوش سيمكارت آن كشويي نيست بلكه با ناخن باز ميشود چراكه گيره آنتن خروجي آن ممانعت از كشويي شدن درب آن ميكند.

بالاي صفحه


 

روتر جيبي پاور بانك حيم و مودم هواوي محصولي مشترك از دو شركت معتبر، يك راه حل ساده وقطعي براي اتصال گوشي و تبلت به اينترنت

مودم روتر هاي جيبي پاور بانك حيم و هواوي محصولي مشترك از دو شركت معتبر !

يك راه حل ساده وقطعي براي اتصال گوشي و تبلت به اينترنت!

روتر جيبي پاور بانك حيم و مودم هواوي محصولي مشترك از دو شركت معتبر، يك راه حل ساده وقطعي براي اتصال گوشي و تبلت به اينترنت

در تبلتهاي بدون سيمكارت داخلي، براي اتصال به اينترنت ميبايست از مودم هاي بيروني (و بطور كلي دانگل - يو اس بي دار) استفاده كرد.اين مودم ها از طريق پايانه يو اس بي (ميني يا ميكرو) به تبلت متصل شده و توسط سيستم عامل اندرويد به پردازشگر تبلت (يا گوشي) معرفي شده و تعاملات لازم انجام ميگيرد. و بطور كلي بصورت بشناس و اجرا كن (P&P) و خودكار انجام ميگيرد.
البته از آنجا كه سيستم عامل اندرويد عمدتا بر روي گوشي و تبلت تعبيه شده و اين دو وسيله همراه قاعدتا داراي حافظه محدود و ناچيزي هستند، امكان قرار دادن درايور همه انواع مودم هاي يو اس بي دار در اندرويد نيست كما اينكه شايد هزاران مدل و صد ها عنوان تجاري از اين دست از مودم هاي يو اس بي دار در بازار وجود داشته باشند. در نتيجه تعداد معدودي از مودم هاي يو اس بي دار در آن تعريف شده كه بيشتر آنها را مودم هاي هواوي تشكيل ميدهد.

اگر چه شما براي نصب مودم هاي تعريف شده هواوي بر روي تبلت و گوشي ها چندان دچار زحمت نخواهيد شد چراكه در تبلت و گوشي، وسيله وصل شده بطور خودكار شناسائي شده و پيكربندي لازمه انجام ميگيرد و چنانكه بسته اينترنتي مربوطه فعال شده باشد بسهولت به اينترنت وصل خواهيد شد. مع الوصف بدليل ابتدايي بودن سيستم عامل اندرويد باز هم احتمال عدم موفقيت اتصال به اينترنت را خواهيد داشت!

در اين سايت سعي ما براين است كه با آشنا كردن كاربران اينترنتي به محصولات مشترك شركت حيم و هواوي (روترهاي سازگار با مودم هواوي E173 ) راه حل ساده و آسان و قطعي جهت  اتصال به اينترنت تبلت و گوشي همراه (موبايل) را معرفي كنيم.
لطفا براي ورود به سايت پاور بانك حيم دكمه بزنيد!>> www.hame.i8i.ir

Free web page counter