توصيف كامل مودم هواوي تبلت خور اندرويد ساپورت Huawei E160-Android Support-مودم اندرويد ساپورت-Huawei E160-Android Support-مودم همراه براي تبلت-اينترنت همراه براي تبلت-مودم سيار-مودم يو اس كارت-مودم3g-تري جي مودم-3g modem-usb cart-gsm modem-امريكائي اصل كوالكام- wireless router

توضيح كامل مودم هواوي Huawei E160- 3G-USB Adapter-Android Support

Huawei E160

توصيف سريع مودم توصيف كامل مودم شيوه نصب مودم بر روي رايانه  مودم هاي هواوي مناسب تبلت

 

توصيف كامل مودم

توصيف كامل مودم هواوي تبلت خور اندرويد ساپورت Huawei E160-Android Supportمودم هواوي Huawei E160 يكي از محصولات خوب و از نظر ظاهر بسيار شيك ميباشد. و اين محصول نيز بارها بروز شده است.
جالب است بدانيد مودم Huawei E160 در عين حال داراي 3 مدل مختلف ميباشد كه هركدام نيز داراي مشخصه هاي سخت افزاري مخصوص بخود ميباشد (E160G,+E160E,+E160X) و اين موضوع باعث سردرگمي بسياري از خريداران اين مودم شده چراكه با اختلاف قيمتي دست كم 5 دلار بمعرض فروش قرار داده شده است و اين علاوه بر اختلاف قيمتي است كه خريداران مودم با نسخه هاي قبلي آن مواجه ميباشند. بنابراين خريداران اين مدل از مودم بايستي بدقت مواظب اين نكته باشند كه اولا نسخه جديد از مدل Huawei E160 را خريداري كرده و ثانيا داراي تمامي امكانات درج شده در سايت باشد.

حال به توصيف تك تك توانمندي هاي مودم هواوي Huawei E160 ميپردازيم:

اتصال به اينترنت با پروتكل Internet Connection HSDPA:
مودم هاي سيمكارتي كه از نسل سوم اپراتور همراه پشتيباني ميكنند و با عنوان 3G معروف هستند دو نوع ميباشند HSUPA و نوع HSDPA . و نوع اول درواقع از سرعت بالاتري از اين اپراتور پشتيباني ميكند يعني تا حداكثر 7.2 مگا بيت برثانيه دريافت و 5.6 مگا بيت برثانيه ارسال داده ها.
اين مودم از نوع دوم بوده و حداكثر سرعت دريافت داده ها در اپراتور سوم 3.6 مگا بيت و ارسال تا 2 مكا بيت بر ثانيه ميباشد.
البته بايد درنظر داشته باشيد كه اين سرعت را اپراتور تحت شرايط و ضوابط خاصي بمشتريان عرضه ميكند و كلا براي دانشجويان و اساتيد تا زمان نگارش اين مطلب حداكثر يك مگا بيت بر ثانيه ميباشد.

البته مودم با اپراتور دوم نيز كار ميكند كه با پروتكل هاي EDGE/GPRS همسازي داشته ولي سرعت آن حداكثر 236 كيلو بيت بر ثانيه ميباشد.

توصيف كامل مودم هواوي تبلت خور اندرويد ساپورت Huawei E160-Android Support

امكان ارسال و دريافت پيام كوتاه Support SMS :
مودم هاي سيمكارتي معمولا پيام كوتاه را نيز انتقال ميدهند و اما نكات مثبتي كه اين مودم ها در مقايسه با گوشي ها دارند چند نكته مهم ميباشد:
اول اينكه امكان درج مطلب با صفحه كليد رايانه بسيار راحتر و سريعتر ميباشد.
دوم اينكه امكان ارسال گروهي و انبوه هم ميباشد و البته اين بشرطي است كه شما در دستورات AT آن آشنايي داشته باشيد.
سوم اينكه امكان انتقال پيام ها بطور خودكار بر روي ديسك سخت رايانه بوده و هيچ نگراني بابت پر شدن حافظه و يا پاك شدن آن نخواهيد داشت.
چهارم اينكه مديريت هاي خوبي در بعضي از مودم ها براي انتقال پيام كوتاه ميباشد. كه در صورت آشنايي با آن بسياري از مشكلاتتان ممكن است رفع شود.
اما نكته حايز اهميت در اين مودم در ارتباط با پيام كوتاه موارد ذيل است:
اول اينكه رشته حروفي اكه اين مودم براي انتقال ميپذيرد واقعا زياد است يعني 2048 (دو كيلو بايت) و اين براي بعضي از كاربران واقعا جنبه حياتي دارد چراكه در غير اينصورت بعضي از پيام هاي طولاني اگر قطع شود سيستمي را كه طراحي كرده اند ناكارامد ميسازد.
دوم اينكه يوني كد 8 را بخوبي ميپذيرد و با حروف كاملا فارسي هيچ مشكلي ندارد.
سوم اينكه فرامين  آن بسيار دم دستي و منعطف بوده و ميتوان مديرت هاي بسيار خوبي در ارتباط با ارسال گروهي داشت.

امكان ذخيره سازي اطلاعات توسط ميكرو اس دي:
اين مودم از ظرفيت چنداني براي حافظه جانبي پشتيباني نميكند و در حد 4 گيگ ميباشد. البته ذكر اين نكته بد نيست كه اغلب مشاهده شده كه ظرفيت حافظه جانبي زمانيكه بالا ميرود گاهي گير كرده و باز نميشود. و كلا بدليل گراني حافظه 32 گيگي كمتر كاربري از ميزان حداكثر حافظه استفاده ميكند.

امكان مكالمه تلفني در حين اتصال به اينترنت Support Voice Call:
اگر چه اكثر كاربران از اين امكان بطور فعال و هميشگي استفاده نميكنند و سيمكارت مربوط به اينترنتشان يك سيمكارت جداگانه است اما همين كاربران مودم را بدون اين امكان اصلا قبول ندارند!!
بهرحال با امكان مكالمه تلفني در حين اتصال به اينترنت، تماس هايتان از دست نخواهد رفت و با داشتن گوشي و ميكروفن خواهيد توانست توسط سيمكارتتان تلفن زده و يا به تلفن پاسخ دهيد و البته ميتوانيد مكالمه تان را نيز توسط رايانه ضبط كنيد و داشته باشيد.
اين امكان را اصطلاحا امكان Voice  و يا كال هم ميگويند. توجه داشته باشيد كه در نسخه هاي قديمي تر از اين امكان پشتيباني نميشد.

امكان شماره گيري هاي كد دار Support USSD:
اين امكان كه به شارژ سيمكارت معروف شده است شما را قادر ميكند تا بدون بيرون آوردن مودم از يو اس بي و سپس انتقال سيمكارت بداخل گوشي از ميزان اعتبار سيمكارت و يا بسته اينترنتي تان مطلع شويد و يا سيمكارت را شارژ كرده و بسته اينترنتي تان را معتبر نماييد.
البته با دستورات AT مربوطه كارهاي بسيار ديگري نيز خواهيد توانست انجام دهيد. توجه داشته باشيد كه در نسخه هاي قديمي تر از اين امكان پشتيباني نميشد.

داراي گيره آنتن خارجي Support External Antenna:
توصيف كامل مودم هواوي تبلت خور اندرويد ساپورت Huawei E160-Android Supportيكي از دغدغه هاي معمول كاربران مودم هاي سيمكارتي مربوط ميشود به عدم آنتن دهي اپرلاتورشان كه باعث ميشود آنها را از دسترسي به اينترنت محروم ساخته و يا با مشكلات مواجه سازد. و بهمين دليل راههاي ابتكاري براي بالا بردن آنتن دهي بكار ميبرند.
البته حل قاطعانه اين مشكل فقط توسط خود اپراتورها امكان پذير ميباشد ولي اگرچه مودم ها در مقام مقايسه با يكديگر داراي آنتن گيري نسبتا متفاوتي ميباشند اما مودم هواوي بيشترين آنتن گيري را از خود نشان داده است.
مع الوصف در اين مودم يك گيره خارجي براي اتصال به آنتن خارجي هم در نظر گرفته شده كه اگر چه معجزه نخواهد كرد اما اگر آنتن مخصوص كه پهن بوده و قيمتي در حدود 20 هزار تومان دارد را به آن متصل نماييد از آنتن گيري بيشتري برخوردار خواهيد بود.

در مورد مودم Huawei E160 بطور انحصاري ورودي آنتن خروجي بسيار زيبا و كاربردي طراحي شده و نه تنها مشكلي براي باز كردن درب بزرگ ايجاد نكرده (مثل هواوي Huawei E173 بلكه يك درپوش ضد آب و غبار نيز بر روي آن قرار گرفته تا در صورت عدم نياز مانع از ورود رطوبت و غبار بداخل دستگاه شود چراكه شايد كمتر زماني به اين گزينه نياز باشد.

داراي درايور تمامي نسخ ويندور لينوكس و مكينتاش و اندرويد Android Support and other OS :
تا چندي پيش دغدغه بيشتر كاربران بر اين بود كه آيا اين مودم سيمكارتي فلان سيستم عامل رايانه را پشتيباني ميكند يا نه و در نهايت يا مودم را عوض ميكردند و يا سيستم عامل رايانه را بنحوي تغيير داده و يا سازگار ميكردند.
اما با ورود تبلت هاي اندرويدي به بازار و همه گير شدن آنها، معضل مهم براي كاربران اين ميباشد كه چگونه با چنين سيستم عامل ابتدايي بتوانند توسط يك مودم خارجي سيمكارتي به اينترنت متصل شوند.
داخل اينگونه تبلت ها دريوار مودم هواوي قرار داده شده و شما بسهولت ميتوانيد مودم را بتلتتان شناسانيده و به اينترنت متصل شويد.

داراي شماره سريال بر روي سخت افزار و نرم افزارIMEI-S/N:
يكي از مهمترين نكاتي كه يك خريدار مودم خوب بايستي به آن توجه داشته باشد درج شماره سري توليد مودم بروي سخت افزار آن ميباشد و نيز هنگام نصب مودم بر روي رايانه آن شماره سري را در مكان خاص نيز مشاهده كند تا به اصلي بودن مودم پي ببرد.
توجه داشته باشيد كه مودم هايي كه داراي شماره سريال نرم افزار -سخت افزاري نيستند تحت ليسانس توليد نشده اند و معتبر نيستند. بروي پلاك پشت، كد گرافيكي براي ردگيري سري توليد توسط گوشي همراه نيز ميباشد.

توصيف كامل مودم هواوي تبلت خور اندرويد ساپورت Huawei E160-Android Supportنكته مهم ديگري كه خريداران مودم هواوي بايد در نظر بگيرند اينست كه اپراتور هاي زيادي هستند از نقاط مختلف دنيا كه به شركت معتبر هواوي سفارش مودم ميدهند و اينها در سفارشاتي كه اغلب با تعداد بالا مثلا ده هزارتايي انجام ميگيرد درخواست ميكنند كه نام اپراتور خودشان را روي مودم حك كنند ولي پشت مودم شما ميتوانيد مدل مودم  و شركت سازنده آن يعني هواوي را ببينيد كه بسيار ريز چاپ شده و شماره سريال مودم را نيز همان پشت مودم درج شده است.
من باب مثال بسياري از مشتريان زنگ ميزنند و ميگويند ما مودم "او دو - او تو" (O2) ميخواهيم در حاليكه شركت O2 يكي از اپراتور هاي تلفن همراه است نه توليد كننده مودم! O2 مودم هايي را به سازندگان مختلف سفارش ميدهد و پس از اتمام موجودي مودم با مشخصات ديگر را به شركتي ديگر سفارش ميدهد بنابر اين درخواست مودمي تحت عنوان  صحيح نميباشد.
مودم هواوي تحت ليسانس شركت هواوي توليد شده و قطعات سخت افزار آن از بهترين قطعات كارخانه كوالكام امريكا تهيه شده است و داراي شماره سريال نرم و سخت افزاري ميباشد.

نكته مهم در مورد قيمت مودم:

مودم هاويي E160 تا كنون بارها از نظر سخت افزاري ارتقاء يافته است بطوريكه شما ممكن است مدل قديمي آنرا در بازار حتي با قيمت هاي نازل نيز تهيه بفرمائيد ولي تنها مودم موجود در سايت ما است كه داراي آخرين مدل و فن آوري هاي كوالكام با مشخصه هاي ذكر شده ميباشد، بنابراين اختلاف قيمت از همينجا ناشي ميشود.

يك تفاوت ديگر...
ضمن اينكه اين
مودم در آخرين نسخه داراي درايور هاي اندرويد و ويندوز هشت بوده و حتي در بسياري از تبلت ها بخوبي شناسايي شده و نيازي به ساختن نيو اي پي ان نخواهيد داشت.

 

يك سال ضمانت تعويض:
مودم هواوي  داراي يك سال ضمانت تعويض ميباشد و البته بشرطي كه صدمات فيزيكي  به آن وارد نشده باشد و يا رطوبت و غبار بدرون مودم رخنه نكرده باشد و آثار هيچ نوع شوك الكتريكي در مدار داخلي توسط كارشناس مربوطه مشاهده نشود.
اين مودم از قطعات عالي و درجه يك توليد شده و چنانكه از آن مراقبت بعمل آوريد مطمئنا تا بيش از 50 سال خواهيد توانست از آن استفاده نماييد!

ديگر خصوصيات مودم

داراي نمايشگر LED:
با اين نمايشگر كه در وضعيت هاي مختلف داراي رنگ هاي مختلف شده و نوع چشمك زدن هايش ميتوانيد متوجه وضعيت كاري آن بشويد و اين نمايشگر مبين عملكرد سخت افزاري مودم ميباشد.

درپوش مودم:
بر خلاف انواع مودم، اين سري از مودم درپوش سيمكارت آن نصفه ميباشد و بسادگي باز ميشود و سيمكارت داخل آن از غبار و رطوبت محفوظ ميباشد.

وزن  و ابعاد و حرارت هاي مجاز مودم :
وزن در حدود: 30 گرم ميباشد.
ابعاد آن: طول 85 ميلي متر * عرض 27 ميلي متر * ضخامت 12ميلي متر است.
لبه حرارتي محيط كار براي فعاليت: دماي 20- الي 55+ درجه سانتي گراد ميباشد.

نصب خودكاربر روي رايانه و تبلت:
داخل مودم تمامي داريورهاي سيستم عامل هاي موجود قرار گرفته و بمحض اتصال به پايانه يو اس بي، مودم بطور خودكار نصب ميشود.
نكته مهم اينكه هر نوع سيمكارتي كه درون آن باشد با يك روش اتو اي پي ان بطور خودكار شبكه متعلق به سيمكارت را شناخته و توسط آن به اينترنت وصل ميشود و نياز به پيكربندي آنرا ندارد وليكن شما ميتوانيد براي سيمكارتتان يك اتصال مشخص بسازيد.


بالاي صفحه
 

روتر جيبي پاور بانك حيم و مودم هواوي محصولي مشترك از دو شركت معتبر، يك راه حل ساده وقطعي براي اتصال گوشي و تبلت به اينترنت

مودم روتر هاي جيبي پاور بانك حيم و هواوي محصولي مشترك از دو شركت معتبر !

يك راه حل ساده وقطعي براي اتصال گوشي و تبلت به اينترنت!

روتر جيبي پاور بانك حيم و مودم هواوي محصولي مشترك از دو شركت معتبر، يك راه حل ساده وقطعي براي اتصال گوشي و تبلت به اينترنت

در تبلتهاي بدون سيمكارت داخلي، براي اتصال به اينترنت ميبايست از مودم هاي بيروني (و بطور كلي دانگل - يو اس بي دار) استفاده كرد.اين مودم ها از طريق پايانه يو اس بي (ميني يا ميكرو) به تبلت متصل شده و توسط سيستم عامل اندرويد به پردازشگر تبلت (يا گوشي) معرفي شده و تعاملات لازم انجام ميگيرد. و بطور كلي بصورت بشناس و اجرا كن (P&P) و خودكار انجام ميگيرد.
البته از آنجا كه سيستم عامل اندرويد عمدتا بر روي گوشي و تبلت تعبيه شده و اين دو وسيله همراه قاعدتا داراي حافظه محدود و ناچيزي هستند، امكان قرار دادن درايور همه انواع مودم هاي يو اس بي دار در اندرويد نيست كما اينكه شايد هزاران مدل و صد ها عنوان تجاري از اين دست از مودم هاي يو اس بي دار در بازار وجود داشته باشند. در نتيجه تعداد معدودي از مودم هاي يو اس بي دار در آن تعريف شده كه بيشتر آنها را مودم هاي هواوي تشكيل ميدهد.

اگر چه شما براي نصب مودم هاي تعريف شده هواوي بر روي تبلت و گوشي ها چندان دچار زحمت نخواهيد شد چراكه در تبلت و گوشي، وسيله وصل شده بطور خودكار شناسائي شده و پيكربندي لازمه انجام ميگيرد و چنانكه بسته اينترنتي مربوطه فعال شده باشد بسهولت به اينترنت وصل خواهيد شد. مع الوصف بدليل ابتدايي بودن سيستم عامل اندرويد باز هم احتمال عدم موفقيت اتصال به اينترنت را خواهيد داشت!

در اين سايت سعي ما براين است كه با آشنا كردن كاربران اينترنتي به محصولات مشترك شركت حيم و هواوي (روترهاي سازگار با مودم هواوي E173 ) راه حل ساده و آسان و قطعي جهت  اتصال به اينترنت تبلت و گوشي همراه (موبايل) را معرفي كنيم.
لطفا براي ورود به سايت پاور بانك حيم دكمه بزنيد!>> www.hame.i8i.ir

Free web page counter