ZTE-MF 627-يك مودم همراه خوب از نظر كلي داراي چه مشخصاتي است؟-اينترنت همراه-مودم همراه سيم كارتي-مودم همراه جيبي-مودم همراه سيار-مودم همراه يو اس بي دار-مودم همراه3g-تري جي مودم همراه-3g modem-usb cart-gsm modem-امريكائي اصل-كوالكام-ussd

 
مودم هاي همراه 3G يو اس بي كارت بتازگي طرفداران فراواني پيدا كرده چرا كه بسيار كم حجم و در حد يك فلش رم ميباشد و حتي داراي محلي براي قرار دادن حافظه جانبي ميباشد كه بعضا حتي تا 32 گيگا بايت را نيز پشتيباني ميكند. اين مودم هاي همراه از قابليت هاي بسيار ممتازي برخوردارند و آن، سرعت 7.2 مگا بيت در ثانيه دريافت اطلاعات! و اين چيزي نبود كه كسي از اين وسيله كوچك ولي نسبتا گران قيمت انتظار داشته باشد اما بايد منتظر توسعه و گسترش اپراتور سوم همراه بود تا در مورد توانايي اين مودم همراه بهتر بتوانيم قضاوت كنيم.

مهمترين قابليت در اين مودم همراه استفاده از يك سيم كارت بجاي خط تلفن ميباشد و هركجا كه پوشش خدماتي هاي تلفن همراه قدرت كافي داشته باشد ميتوان از آن استفاده كرد و نيازي به ساكن و مستقر بودن  كاربر براي استفاده از اينترنت نيست.

اما نكته اي كه هست اينكه اين مودم هاي همراه با تعدد فوق العاده اي در بازار مواجه هستند و عجيب اينجاست كه با اينكه معدود كارخانه معتبر، بيشتر نيست كه آنها را توليد ميكند، مع الوصف مدل ها و عناوين تجاري (برند) فراواني از آنها ببازار عرضه  شده و با تفاوت هاي ناچيز و قابل اغماض اما قيمت هاي نسبتا متفاوت تا آنجا كه واقعا باعث سردرگمي كاربران در هنگام خريد و انتخاب آنها ميشود. و فروشندگان هم كه طبق معمول اطلاعات چنداني از كم و كيف مودم هاي همراه نداشته و بسيار متداول شده كه اطلاعات كاملا غلط و مبالغه آميز به خريداران ميدهند.
همانطور كه شاهد ميباشيد شايد در ايران سايتي نداشته باشيم كه همچون سايت ما بطور يكجا 20 مدل مودم همراه را معرفي نمايد و اكثرا حداكثر 3-4 مودم همراه بيشتر را معرفي نميكنند و در مورد همه آنها تبليغات مثبت دارند. تلاش صميمانه ما همواره براين بوده كه صرف نظر از منافعي كه از فروش هركدام از اين انواع مودم هاي همراه برايمان دارد اما به كاربران و خريداران قبل از خريد، در مورد كيفيت و توانمندي هاي مودم همراه مورد نظرشان اطلاعات كافي بدهيم تا با اشراف كامل خريد نمايند. چرا كه حقا اين مودم هاي همراه گران است و انصافا خريداران بايد بتوانند همان را انتخاب كنند كه مورد نيازشان است نه اينكه بعد از خريد متوجه كاستي هايش بشوند.
در ضمن ما همواره علاوه بر اين اطلاع رساني ها يك مشاوره رايگان هم به صندوق پستي مشتريان (درصورت تمايلشان) ارسال ميكنيم تا بطور بروز شده، آنها را از نوع مودم همراه مورد نيازشان آگاه نمائيم. و نيز از صاحبان سايت هاي ديگر تقاضا ميكنيم چنانكه از مطالب سايت كپي برداري مينماييد به منبع آن نيز اشاره بفرمائيد تا ما نيز از شما كپي برداران راضي باشيم!
مدير سايت

1- قيمت كارخانه اي مودم همراه چقدر است؟

اين مودم هاي همراه در يك طيف قيمتي كاملا نزديك بهم قرار دارند و نوع خوب آن و در تعداد 100 ببالا از 21 دلار تا 27 دلار در نوسان ميباشد. البته بايد در نظر داشت كه تحويل در چين و يا بندر دوبي ميباشد و نكته ديگر اينكه معمولا داراي كابل يو اس بي هم ميباشد كه وارد كنندگان بدلايل مالياتي و ... اين كابل ارزشمند را در كشور مبدا حذف كرده تا قيمت تمام شده و حجم و وزن كل كالا كمتر شود.

2- چند كارخانه مبادرت به توليد مودم همراه كرده اند؟

البته مودم همراه هم همانند بسياري از كالا ها در جهان سرمايه داري توسط كارخانه هاي مختلف ساخته و عرضه شده است اما از آنجا كه فن آوري ساخت قطعات اصلي آن بسيار پيچيده بوده و ميبايست در ابعاد كوچك و با بالاترين كيفيت باشد قطعات مدار سخت افزاري (چيپ ست) اين مودم هاي همراه توسط كارخانه كوالكام امريكا طراحي و توليد شده است ولي  شركت هاي معتبر با استفاده از اين قطعات مبادرت به طراحي مدارت مختلف مودم همراه و با توانايي هاي متفاوت كرده و ببازار عرضه ميكنند.
تعدادي از طراحان و مونتاژكنندگان، آن شركت هايي چون كوانتوم امريكا و هاويي (چيني) آپشن و زيمنس (آلماني)، ZTE (استراليا)، ديلينك (امريكا)، و چند شركت فرانسوي مثل كوانتيس ... ميباشند كه همگي آنرا در چين و يا ايرلند ... تحت ليسانس خود توليد ميكنند.
مدل هاي مختلف مودم هاي همراه هاوويي بيشتر با حرف E و همچنين   موبي ديتاMBD و يا ZTE با حرف MFاز يكديگر تفكيك ميشوند ميشوند.

3- مودم همراه كدام كارخانه (شركت) بهتر است؟!

البته پاسخ اين سوال به انتظارات شما از يك مودم همراه خوب  نيز بستگي دارد.
طراحي هاي متفاوت مدارات الكتروني مودم هاي همراه خوب شركت هاي مختلف، توسط قطعات درجه يك كارخانه كوالكام انجام گرفته و همين موضوع به مودم هاي همراه آنان از نظر كاربردي تنوع ميبخشد. همچنين اين شركت ها كالايشان در در تفاوت هاي ظاهري طبقه بندي كرده و يا در كم و زياد كردن امكانات سخت افزاري است كه كد گذاري و نامگذاري ميكنند. مثلا ممكن است تفاوت در، باز شدن خشاب سيم كارت از بغل و يا از كف باشد و يا قرار گرفتن لامپ نمايشگر آن و از اين تفاوت ها و يا اينكه سطوح مختلف اپراتوري را پشتيباني كند مثل 3 جي و يا 3.5 و يا 3.75 جي را. بنابراين بايد ببينيم خود ما به كدام يك از جنبه هاي يك مودم همراه خوب بيشتر توجه داريم وگرنه وقتي قطعات درجه يك باشد و داراي شماره سريال و ضمانت نامه معتبر باشد ميتوان به آنها اعتماد كرد.
يكي ديگر از موارد تفاوت در برنامه نويسي و فراميني است كه در آنها اجرا ميشود كه به آن AT كماند ميگويند و ميتواند كاملا با يكديگر متفاوت باشند در حاليكه عملا يك كار مشابه را اجرا ميكنند. و همين موضوع ميتواند براي بعضي سيستم ها كارامد و يا بكلي غير كارامد باشد.
ولي در مجموع براي ما به اثبات رسيده كه محصولات هواويي، هم سازگاري بيشتر با سيستم عامل هاي مختلف از خود نشان داده و هم از نظر سخت افزاري از رايانه، انتظارات كمتري داشته و حتي با پنتيوم 3 و با كمترين امكانات آن نيز سازگار بوده و هم از نظر فيزيكي از جنبه هاي كاملا مثبت تري برخوردار است و نيز شركت هواويي از نظر ظاهر، مودم هاي همراه  نسبتا شيك تري طراحي ميكند.

4- چرا بعضي مودم هاي همراه ضمانت نامه ندارند؟

دليل آن اينست كه همانطور كه ذكر شد چيپ ست اصلي مودم هاي همراه توسط  كوالكام توليد شده و محصولات اين كارخانه با درجه 1و2و3 عرضه ميشود كه شركت هاي معتبر فقط از درجه يك آنها استفاده كرده و نه نتها بر روي مودم همراه شماره سري را حك كرده بلكه حتي روي نرم افزار آن نيز اين شماره را درج ميكنند تا مودم هاي مرجوعي قابل پيگيري شده و اشكالات فني توليد توسط آنها ريشه يابي شود.
اما شركت هاي غير معتبر كه داراي سايت و موقعيت رسمي و معتبر نيستند براحتي از نوع استوك و ارزان قطعات استفاده كرده و بهمين دليل از قراردادن شماره سريال كه در ضمن ممكن است برايشان ايجاد تعهد قانوني كند اجتناب ميورزند.

5- چرا مودم هاي همراه در ايران اينهمه اختلاف قيمت دارند؟!

اين سوال برميگردد به سيستم اقتصادي نابسامان و رايج در تجارت ايران. چرا كه بعضا مودم هاي همراهي هستند كه بطور قاچاق و فله وارد ميشوند و يا ضمانت نامه  ندارند. بعضي با تعرفه گمركي و هزينه هاي ناعادلانه تر وارد شده بعضي سرمايه هاي واردكننده بيش از ديگران در گمرك معطل شده و در نتيجه قيمت تمام شده بالا ميرود. و نيز در بخش توزيع برخي توسط چند دست فروخته و يا اينكه بطور مستقيم عرضه ميشود. و بعضي وارد كنندگان رسمي هم فله اي وارد كرده و از جعبه نسبتا محكم و شكيل و نيز رابط كابل آن نيز صرف نظر كرده و با اينكار از هزينه ها كم ميكنند ولي در عوض يك پاكت كوچك و ساده را در ايران ساخته و مودم همراه را در آن قرار ميدهند. واردات به دو شيوه زميني و هوايي نيز ميتواند موجب اختلاف قيمت تمام شده شود.
مهمتر از همهء عوامل فوق اينكه برخي از مودم هاي همراه، شركتي بوده و جداي از شماره سريالي كه روي مودم همراه وجود دارد  بلكه خود شركت نيز شماره سريال مخصوص بخود را بر روي كاغذ خريد درج كرده تا كالا را با ضريب اطمينان بالا بدست مشتري بدهند. و همين نكته، از عامل مهم افزايش قيمت در مودم همراه ميباشد.

عامل ديگر اختلاف قيمت يك مودم همراه و با يك عنوان مشخص ، ميتواند اختلاف در بروز بودن آن عنوان كالا باشد. من باب مثال مودم همراه هواوي 173 عملا 5 بار بروز شد و امكانات آن اضافه شد و مسلما آخرين مدل آن با اولين مدل اختلاف قيمت دارد (حداقل، مربوط به زمان خريد وارد كننده براي مدل قديمي با جديد در اختلاف قيمت ارز در ايران ميباشد).
و دست آخر به قيمت متغير ارز در مقاطع مختلف و اينكه هستند شركت هايي كه به ارز دولتي دسترسي داشته و انحصار بازار را در دست خود بگيرند نيز بايد اشاره كرد.

اما در مجموع و در حالت كلي اختلاف قيمت مودم هاي همراه حداكثر ميبايست در حد 5 يا 6 دلار باشد نه بيشتر (در سايت ما نيز اختلاف قيمتي در حد 15 هزار تومان - تقريبا 8 دلار- را شاهد هستيم)

6-  و در باره ضمانت كالا ؟!

در اصل ضمانت كالا از مهمترين نكته اي است كه خريداران ميبايست در نظر بگيرند.
كل مدار مودم همراه يك بسته كوچك سخت افزار الكترونيكي است و قاعدتا اگر قرار باشد خراب در بيايد از همان ابتدا نبايستي كار كند و تعمير با صرفه اي هم ندارد و يا حداقل در حد تخصص وارد كنندگان ما نيست به همين دليل آنها تعويض كلي آنر ميپذيرند البته ممكن است در مورد مودم همراه ديلينك (كد 03 از مودمهاي همراه سايت) اينگونه نباشد و شركت ايزي آنرا توسط تعميركارانش رفع عيب نمايد. اما بهرحال چنانكه شما از مودم همراه بخوبي و درستي استفاده نمائيد و آنر توسط عوامل بيروني اذيت نكنيد دليلي براي خراب شدن نيست. مگر اينكه مودم همراه نوعا حين كار داغ كند تا بحد سوختن برسد به همين جهت ما مودم همراه را در صورت درخواست مشتري 24 ساعت زير بار گذاشته تا چنانكه اهل داغ كردن و سوختن باشد در طي اين مدت خودش را نشان دهد.(اگرچه تغييرات دما و رطوبت در فصول مختلف شهرهاي ايران، گاه تا دوبرابر ديگر شهرها تفاوت كرده و همان زمان يكسال مهلت گارانتي زمان مطمئن تري بنظر ميرسد!!)

7- مهم ترين نكته در مورد خريد مودم همراه چيست و چه مودم همراهي بهترين انتخاب خواهد بود؟

توصيه ما اينست كه مودم همراه را از مغازه هاي متفرقه خريداري نكنيد چرا كه آنها قبل از خريد مشتريان را بسيار تحويل ميگيرند و بسيار تبليغات ميكنند اما بمحض اينكه كالا فروخته شد ديگر ممكن است جواب سلام مشتري را هم ندهند چه برسد به اينكه كالا را تعويض و يا پشتيباني نرم افزاري سخت افزاري كنند! و اگر هم قبول كنند شايد تا هفته ها كالاي سالم بدست شما نرسد و دايما شما را بمغازشان بكشانند و عصبيتان كنند.

در صفحه بعد ميخوانيد:
يك مودم همراه خوب از نظر ظاهري و فيزيكي داراي چه مشخصاتي است؟
در صورت تمايل دكمه بزنيد!

 
فروشگاه اينترنتي كبوتر-بروز شده تير 91
طراحي و برپايي سايت توسط موسسه تبليغات اينترنتي كبوتر
www.wee.ir
Free counter and web stats