ZTE-MF 627-روش فعال سازي بسته هاي اينترنتي-بسته رويايي-بسته طلايي-ايرانسل-همراه اول-تاليا-رايتل-اپراتور سوم-اپراتور دوم-نسل سوم 3g

توجه: مطالب اين صفحه كمابيش در مورد مودم هاي مختلف صدق ميكند.

بعد از نصب كامل نرم افزار و سخت افزار مودم همراه نوبت فعال سازي بسته اينترنتي شماست تا بتوايد توسط مودم همراه به اينترنت وصل شويد.
گزينه هاي موجود براي اتصال به اينترنت از طريق مودم همراه بشرح ذيل است:
1-  بدون تهيه بسته اينترنتي رويايي طلايي...! :
اين نوع اتصال به اينترنت سريع و آسان بوده اما  بسيار گرانقيمت است اگرچه ايرانسل مدتي است كه تعرفه آنرا كاهش قابل ملاحظه اي داده است و حتي بسته 5 هزار توماني براي يك ماه و 200 مگ حجم نيز اختصاص داده است.
همراه اول در زمان پرباري كيلو بايتي 15 ريال و در كــم باري 4 ريال بوده و ايرانسـل نيز مدتي است كه با تعرفه 3 ريال پر باري و يك ريال كم باري را محاسبه ميكند و زمان كم باري از ساعت 23 تا 7 صبح و نيز روزهاي تعطيل ميباشد.
لازم به ذكر است كه از اين طريق شما با پروتكل GPRS به اينترنت متصل ميشويد. اين پروتكل اگرچه سرعتي در حد اتصال تلفني (ديال آپ) است اما بدليل كم بار بودن پهناي باند آن معمولا خالي و با حداكثر سرعت ميباشد.

2- استفاده از بسته هاي اينترنتي اپراتور دوم:
بسته هاي اينترنتي تحت عنوان بسته رويائي و يا طلايي بفروش ميرسد كه در روز هاي خاص ممكن است شرايط ويژه اي هم در نظر بگيرند.
در حال حاضر ايرانسل و همراه اول و تاليا اقدام به فروش بسته اينترنتي كرده اند كه شامل بسته اينترنتي يك روزه و يك هفته و يك ماهه ميباشد اما همراه اول بسته اينترنتي شبانه هم با تعرفه مناسب 3 هزار تومان در ماه عرضه ميكند كه نسبت به بسته هاي روزانه آن از سرعت بيشتري برخوردار است چراكه تراكم كاربري بمراتب كمتري داشته و نسبتا مناسب است.

در ضمن بدليل سرعت نامناسب اپراتور همراه اول كه در بيشتر نقاط تهران مشهود است اين اپراتور براي كاربرانش محدوديت فضاي مصرفي قرار نداده است اما اگر مثلا كاربري در منطقه اي قرار داشته باشد كه سرعتش زياد بوده و بتواند براحتي به اينترنت پرسرعت دسترسي داشته باشد و او بخواهد بيش از 2 گيگ مصرف كند او را در فهرست كاربر پر مصرف قرار داده و ديگر از او براي دوره بعد ثبت نام نميكند!!
خبر جديد:
بتازگي
همراه اول حجم بسته اينترنتي را محدود كرده است ولي حجمي در حد 20 درصد بيش از ايرانسل تحويل ميدهد.

در حاليكه ايرانسل سرعت نسبتا خوبي داشته بخصوص در نيمه شب ها! و در زمان هاي خاصي از سال گاه سرعت شبانه به حداكثر ميزان پروتكل EDGE كه 236 كيلو بيت بر ثانيه است ميرسد و در طول روز اما به هيچ عنوان اين سرعت قابل پيش بيني نبوده و از صفر بيت!! تا 230 كيلو بيت در حال تغيير ميباشد.

يك توصيه جدي به كاربران:
چنانكه ميخواهيد از اپراتور دوم استفاده كنيد و تجربه اي در مورد سرعت آن نداريد حتما ابتدا يك بسته اينترنتي يك روزه را براي مثلا وسط هفته خريداري كرده و سرعت آنرا آزمايش كنيد و در صورت راضي بودن بسته اينترنتي يكماهه خريداري نماييد.

3- استفاده از اپراتور سوم (رايتل):
خوشبختانه علي رغم وعده وعيدهايي كه داده شده بالاخره بعد از يكسال تاخير اپراتور سوم راه اندازي شد ولي اين اپراتور در مراحل ابتدايي تكامل قرار دارد و دست كم سرعتي كه قرار بود ارائه شود يعني 7.2 مگا بيت اما در حد 3.2 مگا بيت بر ثانيه را به كاربرانش ارائه ميدهد. اما خوشبختانه اين سرعت واقعي است و رايتل حاضر نيست مثل ديگر همكارانش تا جائيكه در توانشان هست كاربر ثبت نام ميكنند تا كنون (خرداد91) فقط دو دوره ثبت نام كرده و حجم فراوان متقاضيان ثبت نام را در نوبت قرار داده است. رايتل ادعا ميكند كه سرعت اينترنتش تا 21 مگا بيت ميباشد ولي تاكنون سرعتي كه مشاهده شده در حد 3.2 مگا بيت ميباشد. اگرچه اساسا پروتكل نسل سوم حداكثر سرعت دريافتش 7.2 ميباشد بنابراين در صحت اين ادعا جاي ترديد وجود دارد.
نكته:
در ايران فقط
رايتل مجري اپراتور سوم ميباشد.

فعال كردن بسته اينترنتي ايرانسل براي مودمZTE:
در اينجا نحوه فعال سازي اپراتور ايرانسل را براي مودم همراه توضيح ميدهيم و همراه اول نيز تقريبا به همين سادگي است.
حتما ابتدا بسته اينترنتي تان را فعال كرده و سپس
مودم همراه را نصب نماييد.
 • ابتدا سيمكارت خود را پر كرده (حدود ده درصد بيش از هزينه بسته اي كه ميخواهيد تهيه كنيد.)
 • سپس كد فعال سازي بسته اينترنتي را وارد كرده تا پيام فعال سازي در دو مرحله بفاصله حدود 5 دقيقه دريافت شود.
 • آنگاه سيمكارت را داخل مودم گذاشته و مودم همراه را نصب نماييد.
 • بهتر است كه سيمكارت را درون گوشي تان از قيد پين كد آزاد كنيد تا دچار مشكلات اتصال به اينترنت نشويد.
 • سيمكارت هاي دايمي نياز به پر كردن نداشته و در صورتحساب ماهيانه منظور ميشود.

براي سيمكارت اعتباري ايرانسل :

*140*3*7*1*1#

 

بسته يك روزه

150MB

  1000تومان

*140*3*7*1*2#

  بسته يك هفته

600MB

  4000 تومان

*140*3*7*1*3#

  بسته يك ماهه

2000MB

  10000 تومان

 • براي سيمكارت هاي دايمي ايرانسل  بجاي 140 عدد 130را وارد نمائيد.
 • براي جشنواره ها 25 درصد به حجم بسته ها اضافه ميشود.
 • مهم: توجه داشته باشيد كه اگر يكي از بسته اينترنتي فوق را تهيه نكرده باشيد و يا بسته اينترنتيتان به اتمام رسيد بدون اطلاع شما از تعرفه گرانقيمت استفاده خواهد شد. بنابر اين مواظب اتمام بسته اينترنتي تان با شماره گيري ussd توسط مودم همراه يا تلفن همراه تان باشيد!
 • تعرفه گرانقيمت ايرانسل زمان پرباري كيلو بايتي 8 ريال (جديدا 3 ريال) و كم باري (از ساعت11 شب تا 7 صبح و پنجشنبه جمعه تمام ساعات) 1 ريال است.
 • شماره اطلاع از باقيمانده اعتبار بسته اينترنتي ايرانسل :

دايمي

*130*3*7*3*1#

اعتباري

*140*3*7*3*1#

 • در مودم همراههاوويي E171 براي دستيابي به گزينه ussd  مسير ذيل را برويد:
  Balance/Activate payment card/My number
 • چنانكه قبل از موعد حجم بسته اينترنتي به اتمام رسيد ميتوانيد دوباره آنرا پر كنيد بهتر است كه هرگز قبل از اتمام فضاي اختصاص داده شده آنرا مجددا پر ننمائيد. و چنانكه در پايان مدت هنوز از اعتبار بسته اينترنتيايرانسل شما باقي مانده باشد تا 90 روز آن باقيمانده براي بسته اينترنتي بعدي منظور خواهد شد.
 
فروشگاه اينترنتي كبوتر-بروز شده تير 91
طراحي و برپايي سايت توسط موسسه تبليغات اينترنتي كبوتر
www.wee.ir
Free counter and web stats